Gününü Görselleştir

Kendinizi başarılı hissettiğiniz bir anın resmini zihninizde canlandırın ve mühürleyin. Bu resmin solmasına, renklerinin canlılığını kaybetmesine izin vermeyin. Zihniniz bu resmi gerçeğiniz yapmak için her şeyi yapacaktır.  / Dr. Norman Vincent Pale

Görselleştirme yaparken zihnin berrak olması, gevezelikten uzak durması ve odaklanma mühim mesele. İşte burada yardımımıza gelen araç mindfulness pratikleri. Bu pratikleri her yerde ve her zaman kullanabiliriz. 

Bu hafta hedeflerimize giden yolda ilerlerken görselleştirmeden destek alacağız.  Çalışmaları yaparken lütfen önce rahat bir oturma pozisyonuna geçin, birkaç derin nefes alıp verin ve zihninizin sakinleşmesine izin verin. 

Başarmak istediğiniz her ne ise onu gözünüzde canlandırın, her şey bir film gibi, filmin ana karakteri sizsiniz ve başarıya doğru ilerliyorsunuz. Filmin sonunda başarı var. Karakterin attığı bütün adımları dikkatle izleyin ve görün.  Neler yapıyor, nasıl görünüyor, nefesleri nasıl, neler hissediyor, bedeninde hangi hisler beliriyor, etrafında kimler var, birilerinden destek alıyor mu, nerede…? Filmi dikkatle, yorum yapmadan, yargılamadan sadece izleyin ve yazın. 

Her gün günlüğümüze yazalım: 

Bugün hayatıma dâhil etmek istediğim hangi sonucu, başarıyı ve ona ulaşmak için atacağım adımları her detayı ile görselleştiriyorum? 

Üzerinde çalışacağınız ve görselleştireceğiniz konuyu seçin, rahatsız edilmeyeceğiniz bir alanda rahatça oturun, burundan birkaç derin nefes alın, zihninizin sakinleşmesine izin verin ve görselleştirme çalışmanızı yapın. Çalışmanın sonunda mutlaka yazın. 

Her gün ayrı bir konu üzerinde çalışabileceğiniz gibi, bir hafta boyunca aynı konu üzerinde de çalışabilirsiniz. 

Hayallerinizin gerçeğe dönüştüğü bir hafta dilerim.