Başarının Tadını Çıkarmak

Yolculuğun kendisini kutlayın. Varılacak yer kadar yolun kendisi de son derece önemlidir ve her anının tadı çıkarılmalıdır. Yol boyunca küçük – büyük demeden tüm başarılarınızı kutlayın ve tadını çıkarın.

Hayattaki başarılarımız bize motivasyon kaynağı olur, neşe, huzur ve gurur verir ama çoğu zaman bütün bu hisler bir anda geçer gider, öyle değil mi? En parlak başarınız için bile yıllarca gurur duymazsınız. Arkamıza yaslanıp tadını çıkarmak yerine hayatımızın en lezzetli anlarını silip süpürüveririz. Hemen bir sonraki hedefe, bir sonraki büyük başarıya gitmeye çalışırız, onun için planlar yapmaya başlarız.

Bazen büyük başarıya ulaşırken elde ettiğimiz küçük başarılarımızı tamamen görmezden geliyoruz, onları sadece bir basamak olarak değerlendiriyoruz. Oysa, kendimize ya da diğerlerine gösterdiğimiz nezaket, tamamladığımız en basit bir görev veya yerine getirdiğimiz en küçük söz kutlanması gereken küçük mücevherlerdir.

Bu hafta başarılarımıza odaklanacağız. Büyük küçük ayrıt etmeden her birini farkında olup, kutlayacağız.

Her gün bir başarımızı görecek, fark edecek ve onu kutlayacağız. Ve bu kutlamanın bize ne hissettirdiğini gün be gün yazacağız. Her gün farklı bir başarı… Unutmayın; büyük ya da küçük ayırmadan.

Günlüğümüze yazacağımız ifade şöyle başlıyor:

Bugün dikkatimi verdiğim başarım……………………………………………

Bu başarının bana hissettirdikleri: …………………………………………..

*Lütfen bu ifadeleri her gün yazın. Her gün yeni bir başarınıza odaklanın.