Sabah uyandığında yaşamanın ne kadar kıymetli bir ayrıcalık olduğunu hatırla – nefes almak, düşünmek, eğlenmek ve sevmek için bir şansın var.

Şükretmek insanı neşeye, şefkate ve kendisine güç veren hayatı onurlandırmaya davet eden bir kapıdır. Her yeni başladığımız gün yeni bir fırsat, yeni bir potansiyel, içeriğini bizim yazacağımız yeni bir sayfadır.

Bu hafta her güne bir şükür yazısı yazmaya ne dersin?

1. gün

Hayatında sana sevildiğini, değerli olduğunu ve desteklendiğini hissettiren insanları düşün. Her birini listele ve onlara birer teşekkür mektubu yaz. Mektubu göndermen gerekmez. Mektubun uzunluğu da önemli değil, sadece yazarken yüzünde bir gülümseme olsun yeter.

2. gün

Seni bugün olduğun kişi yapan güçlü yönlerini, becerilerini, yeteneklerini hatırla. Her birini tek tek listele ve her birine seninle birlikte oldukları için teşekkür et.

3. gün

Sana yol gösteren ve ilham olan tüm akıl hocalarını, öğretmenlerini, arkadaşlarını, insanları, canlıları, okuduğun kitapları, dinlediğin şarkıları hatırla ve listele. Her birine teker teker gülümse.

4. gün

Yaşadığın evin seni ve seninle birlikte yaşayanları güvende tuttuğunu ve huzur verdiğini hatırla. Ona bir teşekkür mektubu yaz.

5. gün

Kariyer hayatında ya da ev işlerinde yaptığın işleri düşün ve bütün bu işlerin hayatını nasıl etkilediğini ve kendi iyi hissettirdiğini hatırla. Yaptığın işleri listele ve her birine teşekkür ederek bir mektup yaz. Belki işten kazandığın para ile çocuklarını okula gönderiyorsun, belki pişirdiğin bir çorba ile sevdiklerinin karnını doyuruyorsun.

6. gün

Doğanın, tün yaşayan canlıların ve çevrendeki dünyanın güzelliğini fark et. Çevrene bak ve var oldukları için teşekkür ettiğin her şeyi yaz. Ağaca, toprağa, suya, kediye…

7. gün

Şimdiye kadar hayattan aldığın tüm dersleri hatırla, onların senin gelişimine ve büyümene katkılarını fark et. Her birini listeleyerek yaz ve yine yüzünde bir gülümseme ile her birine bir teşekkür mektubu yaz.

Farkındalık ve sevgiyle kalın.